EtilerFest 2014

EtilerFest 7 Haziran 2014

Ana Sanatçı: Ali Altay

Gold Sponsorlar: Beşiktaş Belediyesi ve AB Sivil Düşün Fonu

Ana Sponsorlar: Pal FM, Metrocity Essporto, Turuncu Ajans

Sponsor ve Destekçiler: İstanbul Bilgi Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Pelit, SEK, Pozitif Ol, AKUT

İçerik Ortakları: By Sound, Eğlence Organizasyonu

Etiler Lisesi’nin bahçesinde uzun yıllardır devam eden Etiler Lisesi mezunlar buluşması, Etiler ve çevre semt sakinlerinden gelen talepler üzerine, ilk kez Etiler ve çevre semt sakinlerini de kapsar biçimde düzenlendi. Böylece ilk Etiler Festivali, 7 Haziran 2014 tarihinde kapılarını açmış oldu.

Canlı DJ performansla başlayan EtilerFest 2014’ün ilk bölümünde, dans gösterileri, canlı müzik performansları ve eğlenceli stant aktivitelerine yer verildi. Çocuklar için çeşitli eğitici oyun ve yarışmaların da yer aldığı festivalin ilk bölümü, yine canlı DJ performansla sona erdi.

EtilerFest 2014’ün ikinci bölümünde Avrupa Birliği Sivil Düşün Fonu kapsamında uygulanan “Etiler’de Farkındayız” projesinin ana temalarına yönelik istasyon aktiviteleri gerçekleştirildi. Bu aktiviteler kapsamında insan hakları, kadın hakları, çocuk hakları ve hayvan hakları temalarını temsil eden binlerce balon, EtilerFest 2014 özel bandosunun gösterileri eşliğinde, Etilerliler tarafından gökyüzüne bırakıldı.

EtilerFest 2014’ün son bölümündeyse katılımcılar Ali Altay konseriyle nostaljik bir rock müziği yolculuğuna çıktı. Cem Karaca, Barış Manço, Erkin Koray ve Moğollar gibi Türk rock müziğinin efsane isimlerinin şarkılarla anıldığı konser gecenin geç saatlerine kadar sürdü.