EtilerFest 2015

EtilerFest 30 Mayıs 2015

Ana Sanatçı: Suzan Kardeş

Gold Sponsor: Beşiktaş Belediyesi

Ana Sponsorlar: Pal FM, İstanbul Aydın Üniversitesi, Şeker Yatırım, Develi Restaurantları

Sponsor ve Destekçiler: İstanbul Bilgi Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, BT Müzik ve Sahne Sanatları, SEK, EtiLife, Metrocity Icessporto

İçerik Ortakları: NCN Organizasyon, Eğlence Organizasyonu, Tiyatro Pi, Ritüel Sanat, İyi Ofis

Etiler Festivallerinin ikincisi EtilerFest 2015 adıyla 30 Mayıs 2015 tarihinde yapıldı. Canlı DJ performansla başlayan EtilerFest 2015’in ilk bölümünde özel festival bandosu ara performanslar gerçekleştirdi. Katılımcılar arasında bulunan çocuklar içinse maskot bando eğlenceli showlar yaptı. Çeşitli grupların danslar ve halk oyunlarından örnekler de sunulduğu bu bölüm canlı DJ performansla sona erdi.

EtilerFest 2015’in ikinci bölümündeyse festival sahnesi Etiler’in çocuklarına ve gençlerine bırakıldı. Bu bölümde Küçük Nüanslar Çocuk Korosu ve Etiler Müzik Okulu öğrencilerinden oluşan Infra Red Müzik Grubu izleyicilerle buluştu. Özel festival bandosunun gösterilerinin de devam ettiği bölüm, Türkçe sözlü pop müzik tarihinden örnekleri içeren nostaljik canlı DJ performansla kapandı. Bu bölümde katılımcılar Etiler ve civarına semt sakini olarak da damgasını vuran pek çok sanatçıyı anımsama ve anma olanağı buldu. Zeki Müren’den Kayahan’a; Erol Büyükburç’tan Berkant’a başlayan bu yolculuk, Etiler ve civarının önemli simaları Sezen Aksu, Nilüfer, Ajda Pekkan, Nükhet Duru gibi dev isimlere kadar uzandı.

EtilerFest 2015’in son bölümündeyse festival sahnesinde Suzan Kardeş yer aldı. “Balkanlardan Etiler’e” başlığını taşıyan Suzan Kardeş konserinde, Etiler geç saatlere kadar Balkan müziğinin seçkin ve tempolu örnekleriyle eğlenceli saatler geçirdi.

Suzan Kardeş konseri sonrası gerçekleştirilen after party’deyse Son1234 grubu sahne aldı.