EtilerFest 2016

EtilerFest 28/29 Mayıs 2016

Ana Sanatçı: Gökçe

Gold Sponsor: Beşiktaş Belediyesi

Ana Sponsorlar: Vestel, Akmerkez, Pal FM,

Sponsor ve Destekçiler: Klasik Otomobil Kulübü, Develi Restaurantları, Göçebe Tektekçi, Manivela, Cold Press, Sek, İki Adam Bir Madam, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi

İçerik Ortakları:  Motto PS, Eğlence Organizasyonu

EtilerFest 2016, Etiler Festivallerinin üçüncüsü, iki güne yayılmış biçimde 28 ve 29 Mayıs 2016 tarihlerinde yapıldı. EtilerFest 2016’nın cadde etkinlikleri, Nisbetiye Caddesi üzerinde Akmerkez’in hemen önünde gerçekleştirilen Jozi Levi Samba Dans Atölyesi’nin gösterisiyle açıldı. Brezilya temposunu Etiler’e getiren gösterinin ardından, Akmerkez önünden start alan pek çok klasik otomobil Etiler, Bebek, Ortaköy, Ulus, Levent güzergahı üzerinde toplu bir geçiş gerçekleştirdi. Pek çoğu Yeşilçam filmlerinde yer almış klasik otomobiller, geçişin ardından yine Akmerkez önünde, sergi düzeninde konuşlandı ve gün boyunca Etilerlilerin ilgi odağı oldu.

EtilerFest 2016’nın alan etkinlikleriyse canlı DJ performans ile başladı. Yeşilçam müziklerinden remix örnekler üzerine kurulu canlı DJ performans sırasında Yeşilçam’ın Etiler ve civarında yerleşmiş ünlüleri şarkılarla selamlandı. Jozi Levi Bate Bumbo canlı performanslarının katılımcıları coşturduğu Etiler Festivali alanında, canlı dans gösterilerine ve festival bandosu özel performanslarına da yer verildi.

EtilerFest 2016’da, Etiler’le bütünleşmiş sembol isimlerden ünlü sunucu Halit Kıvanç’a Etiler Emek ve Şükran Ödülü’nün takdim edildiği bir tören de yapıldı. Ali Kırca, Aydın Boysan, Nebil Özgentürk, Atilla Dorsay, Göksel Kortay, Çiğdem Tunç, Ali Kocatepe, Güven Taner, Rıza Silahlıpoda ve Yüksel Aytuğ gibi ünlü isimlerin de katıldığı ödül törenini Elçin Önder ve Hakan Bilgin sundu. Kültür ve sanat danışmanlığını Faruk Şüyün’ün yaptığı törende, Nebil Özgentürk’ün hazırladığı ve Halit Kıvanç’ın yaşamından kesitler içeren bir kısa film gösterimi de yapıldı. Öte yandan törene katılamayan Türkan Şoray barkovizyon aracılığıyla katılımcılara seslendi.

EtilerFest 2016’nın ilk günü Gökçe konseriyle sona erdi. Akşamın ilk ışıklarıyla birlikte sahne alan Gökçe, hareketli şarkıları ve etkileyici sahnesiyle katılımcıları müziğe ve tempoya doyurdu.

EtilerFest 2016’nın ikinci günündeyse festival alanı ve sahne, genç ve amatör müzik gruplarıyla genç performans sanatçılarına bırakıldı.